Lebo muži spadli z Marsu a ženy z Venuše

Autor: Mária Gálová | 4.11.2012 o 12:39 | (upravené 4.11.2012 o 13:07) Karma článku: 7,30 | Prečítané:  640x

Moja najčastejšia odpoveď na to, keď sa ma moja neustále sťažujúca sa kamarátka na svojho priateľa spýta,prečo je to všetko vlastne tak,keď sedíme a filozofujeme pri pohári kvalitného červeného. Všimla som si, ako tak načúvam všetkým tým problémom a problémikom od ostatných kamarátiek a kamarátov,že všetky problémy pramenia z lenivosti počúvať toho druhého. Síce sa medzi sebou rozprávajú a dokonca si myslia,že vedú efektívne hádky medzi sebou, no často nedospejú k ničomu ani sa nikam nepohnú. Mojim cieľom nie je im dávať nejaké psychologické rady,ani nič podobné, iba sa smejem nad tým, že ešte sami neprišli na jednoduchú vec.

 

Predstavte si rozhovor dvoch ľudí medzi sebou. Muža a ženy. Nemusia byť absolútne v žiadnom vzťahu voči sebe. Jeden rozpráva,druhý načúva, potom si úlohy otočia, príjemne sa rozprávajú,dohodnú sa. V ďalšom prípade tiež rozhovor, najskôr spustí jeden dlhý monológ on, potom dlhý monológ ona,skončia a nič sa nestalo. Prečo? Boli síce schopní si vypočuť jeden druhého, no neboli schopní načúvať jeden druhému. To je to tajomstvo a rozdiel medzi týmito dvoma prípadmi.

Nie je dôležité počúvať,ale načúvať tomu, vidieť niekedy slová medzi riadkami, byť pozorný a plne sa venovať tomu, čo nám chce ten druhý povedať - ak ho máme aspoň trochu radi a snažíme sa ho rešpektovať. Tu bol problém aj mojej spomínanej kamarátky, síce ho počúvala, no stále si húdla dookola tú istú svoju pesničku,tak isto ako on a nevedeli sa pochopiť. A ako sa dopracovať k schopnosti načúvať a nie počuvať? Stačí mať trochu empatie a citu - tomu sa treba tiež niekedy dlho učiť,pokiaľ to človek nemá v sebe prirodzené- a ono všetko pôjde.

A aj keď sme my ženy padli z Venuše a muži z Marsu a žijeme si v dvoch rozdielnych svetoch, dokážeme si týmto jednoduchým receptom nádherne obohatiť svoje životy. Veď koniec koncov, o to nám práve ide :)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Sudca Hrubala: Neviem, či bol Procházka politická objednávka. Vyzerá to tak

Združenie Za otvorenú justíciu sa zrejme zmení na think-tank.

DOMOV

Kaliňák nechal schátrať ubytovňu pre policajtov. Teraz sa jej chce zbaviť

Ministerstvo zaplatilo 175-tisíc za projekt, ktorý skončil v koši.

KOMENTÁRE

Kto robí Slovensku v Amerike reklamu? Aj statočný pes a splašený medveď

Krajinu často zviditeľnia iba virály.


Už ste čítali?